MoFoto Banská Bystrica

profesionálne služby

Kontakty

Otváracie hodiny

Pondelok Na objednávku
Utorok Na objednávku
Streda Na objednávku
Štvrtok Na objednávku
Piatok Na objednávku
Sobota Na objednávku
Nedeľa Na objednávku

Nájdete nás na

Portréty, svadobná fotografia, rodinná fotografia, reportáže spoločenských udalostí.


Aktuálne som študentom Filmovej a televíznej réžie na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Fotografii sa venujem s rôznou intenzitou a náročnosťou prakticky od detstva.  Viac fotografovať som začal s príchodom digitálnej fotogafie. Odvtedy je fotoaparát mojím verným spoločníkom. 

Dnes fotografujem s profesionálnou technikou Canon (zrdkadlovka EOS 6D a Panasonic (profesionálny kompakt LX100). 

Vlastním zrkadlovku Canon EOS 6D so snímačom veľkosti kinofilmového políčka, tzv. fullframe. Výhody tohoto fotoaparátu sú krásne rozostrené pozadie pri portrétoch a nekompromisná kvalita fotografií pri nízkej hladine osvetlenia bez použitia blesku. Kostol, obradná sieň, a pod.

Využitím prirodzeného svetla bez blesku sú fotografie oveľa prirodzenejšie a pôsobia oveľa lepšie ako pri fotografovaní s priamym bleskom, ktorému sa s lacnejšími fotoaparátmi pri fotení reportážnych záberov fotograf nevyhne.

Ak používam blesk, tak len ako doplnkové osvetlenie, čím je pekne naexponované aj pozadie, fotky nevyzerajú ako fotené v tuneli.

K zrkadlovke mám nasledovné príslušenstvo. 

Jeden reportážny objektív Canon 24-105/4 L IS USM,  ktorý sa hodí na väčšinu práce. Ďalej Canon 85/1,8 USM objektív skonštruovaný a určený hlavne na fotenie portrétov s krásne rozostreným pozadím. 

Profesionálny výkonný blesk Metz so smerným číslom 52, rádiové diaľkové odpaľovače blesku, statív a dáždnik na rozptýlenie a zmäkčenie svetla z blesku. Slúži na dosiahnutie optimálneho prisvietenia pri fotení portrétov v exteriéri aj interiéri. 

Vo fotoaparáte používam profesionálnu ultra odolnú pamäťovú kartu SanDisc Extreme Pro, pre maximálne zníženie možnosti straty a znehodnotenia nafotených záberov. 

Pomôžeme vám ?

Napíšte nám

Odoslať správu

Partner

Copyright (c) 2013 Copyright Holder All Rights Reserved.